Discutii despre concurs

Aici se pot purta discuţii referitoare la concursul de stiluri şi teme din toaman anului 2004.
reeait
Iniţiat
Iniţiat
MOD: Nu
Server: Windows
Nivel phpBB: Mediu
Nivel php: Mediu

semnalat pe mmkit.com

Mesaj de reeait » 21-Sep-2004, 15:21:54

Salut,
doresc sa va fac cunoscut semnalarea concursului pe portalul mmkit.com si mai exact la aceasta pagina http://www.mmkit.com/viewtopic.php?topi ... lang=ro_RO...
daca sunt probleme din aceasta privinta va rog sa mi le aduceti la cunostinta.
Multumesc!

bogdan
Administrator
Administrator
Versiune: 3.0.11
MOD: Da
Server: UNIX/Linux
Nivel phpBB: Experimentat

Re: re:

Mesaj de bogdan » 21-Sep-2004, 17:45:24

IronAngel scrie:mai sunt ceva informatii noi despre concurs ? Niste statistici poate(gen:am primit pana in moment 4 stiluri noi) ?
pana acum am primit doar 2 stiluri dar pana la finalul concursului mai e...

lucVision
Nou venit
Nou venit

buna idee!+intrebare

Mesaj de lucVision » 26-Sep-2004, 18:08:40

Buna idee concursul asta, dar as avea si eu o intrebare referitor la o regula a concursului:

:arrow: Fara MOD-uri instalate.

Intrebare: Pot trimite un templeate care sa nu aiba propriu-zis instalat un MOD, dar sa aiba un buton (fara link, doar imagine) care face referire la un mod?

Mai concret: Am in headerul templeate-ului un buton fara link (care arata ca si cum ar fi dezactivat) care trimite catre "chat" (un MOD neinstalat).
Am voie sa las butonul acolo sau trebuie sa-l scot?? Daca o luam asa, "chestia" ar fi un avantaj, un viitor utilizator al templeate-ului putand sa faca uz de butonul existent (sa integreze MOD-ul in design) mult mai usor....

lucVision
Nou venit
Nou venit

a..si inca ceva

Mesaj de lucVision » 26-Sep-2004, 18:12:45

a..si inca ceva..
Am vazut discutia depre iconitzele sub licenta GPL..
Dar daca folosesc niste iconitze cu permisiunea autorului? (S-ar putea considera ca am facut templeate-ul impreuna cu el nu? Ca doar nu e nici o regula care sa spuna ca nu putem colabora cu nimeni pentru a face templeate-ul...).

MJR
Fost coleg
Fost coleg

Re: buna idee!+intrebare

Mesaj de MJR » 26-Sep-2004, 19:22:11

lucVision scrie:Intrebare: Pot trimite un templeate care sa nu aiba propriu-zis instalat un MOD, dar sa aiba un buton (fara link, doar imagine) care face referire la un mod?
daca tot nu foloseste la nimic, mai bine il scoti. poate ca un eventual utilizator, nu va foloi acel MOD.
lucVision scrie:Dar daca folosesc niste iconitze cu permisiunea autorului? (S-ar putea considera ca am facut templeate-ul impreuna cu el nu? Ca doar nu e nici o regula care sa spuna ca nu putem colabora cu nimeni pentru a face templeate-ul...).
in regulament tocmai ca se precizeaza ca este permisa colaborarea. [se acceptă şi participarea colectivă....(maxim trei membri în echipă)]

danielt
Administrator
Administrator
Versiune: 3.0.5

Re: buna idee!+intrebare

Mesaj de danielt » 27-Sep-2004, 08:55:07

lucVision scrie:Fara MOD-uri instalate.
Motivul: deoarece respectivul template va fi oferit spre download el trebuie să se poată instala uşor şi fără modificări de cod din partea utilizatorului final.
lucVision scrie:Intrebare: Pot trimite un templeate care sa nu aiba propriu-zis instalat un MOD, dar sa aiba un buton (fara link, doar imagine) care face referire la un mod?
În plus de ce a zis mjr mai adaug: poţi păstra butonul în images şi să specifici într-un fişier că butonul este dedicat unei anumite MODificări... în felul acesta viitorul utilizator va fi avantajat dacă adaugă MODificarea propusă de tine, dar nu va fi încurcat dacă nu o instalează ;-)

S3anPaul
Membru
Membru

Mesaj de S3anPaul » 27-Sep-2004, 17:17:38

da , as putea sa fac butoane pentru eventuale MOD-uri ( ex: Quick reply ; Sub forums etc. ) ?

bogdan
Administrator
Administrator
Versiune: 3.0.11
MOD: Da
Nivel phpBB: Experimentat

Mesaj de bogdan » 27-Sep-2004, 17:28:23

eu zic ca mai bine te concentrezi pe tema principala a concursului - crearea unui template ORIGINAL 100% !

S3anPaul
Membru
Membru

Mesaj de S3anPaul » 27-Sep-2004, 19:06:56

bogdan scrie:eu zic ca mai bine te concentrezi pe tema principala a concursului - crearea unui template ORIGINAL 100% !
pe asta ma concentrez momentan , dar intrebam daca suplimentar pot pune si acele butoane ! :arrow:

MJR
Fost coleg
Fost coleg

Mesaj de MJR » 27-Sep-2004, 19:54:59

danielt scrie:poţi păstra butonul în images şi să specifici într-un fişier că butonul este dedicat unei anumite MODificări... în felul acesta viitorul utilizator va fi avantajat dacă adaugă MODificarea propusă de tine
deci poti face acele butoane conform temei tale si sa le pui asa cum a spus danielt.

insa important este sa realizezi in primul rind butoanele standard.

Închis

Înapoi la “Concurs stiluri/teme - toamna, 2004”